PAYCELL CARD

Turkcell’den de Ön Ödemeli Kart Geliyor!

Yıllardır Türkiye’de hizmetini birçok farklı yönde sürdüren Turkcell, birçok yeni deneyimlere imza atarken en son çıkardığı Gamecell ile oyunculara büyük olanak sağlamıştı. Şimdi ise çok farklı bir sektöre daha imzaasını atacak bir adım atarak ininal Kart gibi yeni bir ön ödemeli kartlarının çıkacağını bu sene düzenlenen MWC 2017’de duyurdu. Çok daha önceden kurulan Paycell adlı dal, mobil ödeme gibi imkanlara olanak sağlarken şimdi ise Turkcell himayesinde büyük bir adım olacak olan ön ödemeli bir kart çıkartacağını duyurdu.

Kapatılan PayPal Nakit kartın ardından Türkiye’de kullanılabilir kart olarak kalan ininal Kart’ın birçok vergisinden rahatsız olan kullanıcılar PayPal Nakit kartın geri gelmesi için beyanlarda bulunurken PayPal’ın ilgisizliği herkesin ilgisini çekmedi değil. Bunun dışında Türkiye’de çıkacak olan en büyük ve yerli kartlar arasında en çok yere sahip olacak olan Paycell Kart, Turkcell CEO’su tarafından diğer ülkelerin %90’ının kullanmakta olduğu ön ödemeli kart sektörüne kendilerininde girmeleri konusunda anlaşıp Türklerinde bu sektörde yeri alması için çabalayacaklarını söyledi. Şahsen bir yıldan fazla bir süredir ininal kullanan  birisi olarak hiçbir zaman şikayet etmedim ama kestiği vergiler PayPal Nakit’in kapatılmasından sonra arttırıldığı için biraz “paragöz” ibaresini kullanacağım. Yeni çıkacak Paycell kartın avantajları ne olacak herhangi bir fikrim yok fakat kartın resminden de anlaşılacağı gibi “VISA” logosunun görüldüğü her yerde geçecek bir karta benziyor.

Temin etme konusunda yaş sınırlaması vesaire olacak mı bilemiyorum ancak bu tür kartlara yaş sınırı konulması oldukça engelleyici ve gelir kaybettirici bir şey olacağından dolayı Turkcell’in böyle bir şey yapacağını düşünmüyorum. Konuştuğumuz telefonlardan oldukça para kazandıkları için yükleme ücreti konusunda da hassas davranacaklarını ve daha ucuz bir kart ile karşımıza çıkacaklarını düşünüyorum. Nasıl alınacağı konusunda ise Turkcell mağazalarından veya anlaşmalı mağazalardan isim gerekmeden alınabilecek tabirini kullanan yetkililer bu sözüyle sanırım yaş sınırının olmayacağını veya düşük bir yaş sınırı olacağını kastetmiş olabilir. Kartı satın aldıktan sonra aynı diğer kartlar gibi sitesine kaydettirerek bilgilerimiz ile aktivasyonu gerçekleştireceğiz ve kartı kullanmaya başlayacağız. Para yükleme konusunda ise iletişim merkezlerinden destek verecek olan Turkcell, Türkiye ve dünyada genişlemekte olduğu ve oldukça genişlemiş bir halde olduğu için evimizin yakınında hemen bir iletişim merkezi olabilir. Bu yüzden oldukça kârlı olmakla kalmayıp anlaşmalı birkaç ATM ile Havale/EFT yöntemi ile de para yatırabileceğimiz açıklandı. Kart için Turkcell müşterisi olmamız gerekmediğinide söyleyen yetkililer kartı satışa sunduklarında fiyatının ne olacağı konusunda henüz bir bilgi vermedi ancak çokta fazla olmasının “imkansız” olacağını düşünüyorum. Son olarak da aylık ücret olarak bir ücret kesilecek mi yoksa Turkcell’in diğer gelir kaynakları ile bu vergiler kaldırılacak mı orasını bilemiyorum. Hiçbir ekstra ücret olmayan bir kart çıkarsa, kullanmaktan memnuniyet duyarım.

Bu konu hakkındaki düşüncenizi belirtin
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir